حکمت اسلامی – علوم اقتصادی – بانکداری (علوم بانکداری) – علوم انتظامی

آرشیو پایان نامه مجموعه کامل پایان نامه دسترسی متن کامل پایان نامه های ایران داک (گنج) همه رشته ها - در مقاطع مختلف

برای دانلود متن کامل پایان نامه ها اینجا کلیک کنید

پایان نامه با موضوع:تآثیر هشت هفته تمرینات ویژه نظامی به همراه تمرینات مقاومتی بر عملکرد جسمانی پرسنل نیروی انتظامی


متن کامل پایان نامه مقطع ارشد :فیزیولوژی ورزشی عنوان : تآثیر هشت هفته تمرینات ویژه نظامی به همراه تمرینات مقاومتی بر عملکرد جسمانی پرسنل نیروی انتظامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج دانشکده ادبیات و علوم انسانی   پایان نامه جهت دریافت درجه کارشناسی ارشد M.A رشته فیزیولوژی ورزشی عنوان : تآثیر هشت هفته تمرینات ویژه نظامی … ادامه خواندن پایان نامه با موضوع:تآثیر هشت هفته تمرینات ویژه نظامی به همراه تمرینات مقاومتی بر عملکرد جسمانی پرسنل نیروی انتظامی 

استاد راهنما:

دکتر ابراهیم بنی طالبی

زمستان 1393

(در فایل دانلودی نام نویسنده موجود است)

فهرست مطالب

 

مروری بر مطالعات و تحقیقات گذشته. 10

 

 

چکیده:

 

فصل نخست:

 کلیــات تحقیق

تربیت ­بدنی، جریانی است که هدف آن تکامل بخشیدن به قابلیت­های جسمی و روحی است. کسب مهارت­های حرکتی، حفظ آمادگی جسمانی به منظور تندرستی و سلامتی همه جانبه و بهره­برداری مطلوب از اوقات فراغت همواره مد نظر بوده است. فیلسوف معروف ویل دورانت تندرستی را برترین خواست و نیاز انسان می­داند و اظهار می­دارد که در بسیاری موارد ضعف و بیماری یک گناه است. از این رو کلماتی مانند سلامتی کامل، آمادگی جسمانی، خوبی یا خوب بودن همگی برای بیان یک وضعیت مثبت و سلامتی بکار می­رود که در آن هر شخص با توجه به احساس مسئولیت به طور پیوسته به سمت حداکثر فعالیت بالقوه خود پیش می­رود.(سلمانی دلشاد، 1379،ص 12).

حقایق پزشکی حاکی از آن است که شخص فاقد تندرستی و آمادگی جسمانی، برای ابتلا به بیماری­ها آسیب پذیرتر و مستعدتر است و در صورت ابتلا به بیماری، روند بهبودی او کندتر می­شود (جعفری، 1383،ص24). در واقع انسان امروزی بیش از آن که از شیوع بیماری­های مسری بهراسد یا صدمه ببیند، گرفتار بیماری­هایی شده است که نتیجه کم تحرکی، آلودگی هوا و استعمال دخانیات است. افراد مختلف به میزان آمادگی جسمانی متفاوتی نیاز دارند که این مقدار باید برای نیازهای شغلی کافی باشد (سلمانی دلشاد، 1379،ص 12). با توجه به ویژگی­های خاص شغل نظامی­گری و تأثیر آن بر سایر احاد جامعه داشتن پرسنل و کارکنان تندرست و آماده به لحاظ جسمانی و دارای سلامت کامت روحی روانی و جسمی ضروری می­باشد.

2- 1- بیان مسئله

در دنیای معاصر، ورزش به عنوان پدیده ای موثر در همه‌ی جوامع جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. ارتباط فعالیت های بدنی و ورزش با علوم مختلف زمینه های جدیدی را برای مطالعه ی انسان فراهم کرده و گستردگی مطالب و مسائل مرتبط با ورزش و تربیت بدنی به حدی است که نیاز به علوم تخصصی و مطالعات ویژه را ایجاد کرده است. «ورزش عبارت است از یک فعالیت نهادینه شده که مستلزم کاربرد نیروی جسمانی شدید با استفاده از مهارت های جسمانی پیچیده به وسیله شرکت کنندگانی است که توسط عوامل درونی و بیرونی تحریک می شوند.» این تعریف با فعالیت های ورزشی سازمان یافته ارتباط پیدا می کند. (کوشافر ،۱۳۸۱، ص ۵۸ ). در جوامع اسلامی با توجه به این که کلیه سیاستگذاری ها در خدمت مکتب می باشد، تربیت بدنی نیز جدا از این اصل کلی نبوده و ضمن این که پی ریزی این علم بر مبنای مسائل جسمانی و فیزیکی است ولی در نهایت وسیله ایست که در کمال و تعالی انسان ها موثر بوده و می‌تواند گامی در جهت اهداف غایی انسان ها که همان سیر الی الله است  بر دارد (عزیز آبادی فراهانی ،۱۳۷۳ ،ص ۷).

پلیس دارای عملکرد ویژه و مهم در دولت های محلی و ملی در سراسر جهان است. این امر بدیهی است که در شغل هایی مانند پلیس، داشتن آمادگی جسمانی به عنوان بخشی از الزامات شغلی به نظر می رسد (گافی[1] و همکاران، 2013). آمادگی بدنی برای افسران پلیس، که ممکن است خود نیاز به تعقیب کردن و یا دستگیری یک مجرم جنایتکار و یا دیگر شرایط غیر قابل پیش بینی مواجه ضروری است (اسمولاندر[2] و همکاران 1984، ص22؛ دی لوس و جانسون[3]، 2002، ص21). برای افسران پلیس و مجریان قانون، درجه ای از آمادگی جسمانی لازم است که آن را فقط می توان از طریق انجام فعالیت‌های جسمانی ویژه به دست آورد (نابل و همکاران[4]، 2007، ص90). پس فعالیت بدنی به­عنوان ابزاری برای رسیدن به سلامت جسمانی و روانی، زیربنای اصلی تمام آموزش­های نظامی در نقاط مختلف جهان است و نقش بسیار مهمی در بروز استعدادهای نهفته افراد دارد (سورنسن[5] و همکاران، 2002، ص 11). از مزایای جسمانی شرکت در دوره­های آمادگی جسمانی می­توان به بهبود استقامت قلبی- تنفسی، سرعت گردش خون، توان عضلانی، انعطاف پذیری سیستم عضلانی- اسکلتی، دفع مواد زاید بدن، کنترل چاقی و کاهش احتمالات آسیب­پذیری اشاره کرد (گران[6] و همکاران، 1999، ص164 پروپر[7] و همکاران،2002، 15). همچنین سطوح بالایی از امادگی جسمانی می تواند به افسران پلیس جهت فائق آمدن بر حجم کار بالا و وظایف محوله کمک نماید (گافی[8] و همکاران، 2013،ص 45).

3-1 اهمیت و ضرورت انجام تحقیق

4-1 اهداف تحقیق

1-4-1 هدف اصلی:

2-4-1 اهداف اختصاصی: 

3-4-1 – هدف کاربردی (Purpose):

5-1  فرضیه‏های تحقیق:

 

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

تعداد صفحه : 93

قیمت : بیست و هفت هزار تومان

و در ضمن فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :       

09309714541 (فقط پیامک) ****         serderehi@gmail.com

ارسال شده در دسته‌ها ,

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
Designed By Erfan Powered by Bayan